Факти та цифри


Тривожна тема. Цифри та факти про СНІД

Традиційно 1 грудня весь світ відзначає Всесвітній  день боротьби проти смертельної недуги
Метою цього є підвищення глобальної поінформованості про ВІЛ/СНІД і демонстрація міжнародної солідарності перед обличчям пандемії. У 2011 р. – 2015 р. Всесвітній  день боротьби проти СНІДу буде проводитись  гаслом:
“Досягнення нульової позначки: нуль нових ВІЛ-інфекцій.
Нуль – дискримінацій, нуль – смертей, внаслідок СНІДу”
snidСпільнота повинна об’єднати свої зусилля в профілактиці, адже епідемічна ситуація як в Україні, так і в області залишається  невтішною. За даними Українського центру профілактики та боротьби зі СНІД в Україні за період епідмоніторингу з 1987 року – жовтень 2011 року офіційно зареєстровано 198817 нових випадків, з них 44524 встановлено діагноз СНІД, 23845 – померло. Серед ВІЛ-інфікованих 31947 дітей до 14 років, у 1110 дітей встановлено діагноз СНІД, 330 – померло.
В області станом на 23 листопада  поточного року виявлено 128 випадків ВІЛ\СНІДу, зареєстровано 112, в т.ч. 73 випадків ВІЛ-інфекції/СНІДу, в т.ч. 50 ВІЛ-носійства та 29 випадків СНІДу.
За аналогічний  період 2010 року в області  було виявлено 122 ВІЛ/СНІДу та зареєстровано 79 випадків ВІЛ-інфекції/СНІДу, в т.ч. 50 ВІЛ-носійства та  29 випадків СНІДу.
Звертає увагу факт збільшення випадків СНІДу, як факт  погіршення  клінічного стану ВІЛ-інфікованих, що свідчить про недостатнє  диспансерне спостереження. Так, з 39 випадків зареєстрованих за 10  місяців 2011 р. в 16 відбулася зміна діагнозу  з ВІЛ-носійства на СНІД, вперше діагноз СНІД встановлений в 23 випадках.
Найбільша кількість випадків ВІЛ-інфекції/СНІДу в поточному році виявлена в Тернополі (31), Збаразькому (10), Бучацькому (6), Кременецькому та Підволочиському районах (по 4), в Бережанському, Гусятинському, Чортківському, Козівському, Тернопільському районах (по 3 випадки), по 2 випадки у Борщівському, Лановецькому, Монастириському, Теребовлянському районах, по 1 – в Зборівському та Підгаєцькому районах.
Тривожить факт збільшення кількості ВІЛ-інфікованих серед вагітних: з 5 до 14 випадків.
У поточному році  народилося 17 дітей від ВІЛ-інфікованих  матерів (для порівняння 10 у 2010). Загалом в області за період епідмоніторингу народилося 100 дітей від ВІЛ-інфікованих  матерів.
Активні всі шляхи передачі, але переважає статевий – 49,0%, перентеральний  становить – 38%, від матері до дитини – 13%.
Серед ВІЛ-інфікованих  зареєстровано 50 чоловіків та 62 жінки. Основна вікова група – 25-29, 30-39 років, проте є випадки ВІЛ-інфекції/СНІДу зареєстровані у віці більше 50 років.
Чи може  ВІЛ-інфікована жінка народити здорову дитину? Може, при умові раннього виявлення ВІЛ-інфекції і проведення курсу спеціального лікування (антиретровірусної терапії) матері до пологів та дитини після народження.
Що означає позитивний результат? Позитивний результат означає, що в організмі відбуваються зміни в імунній системі. Про ВІЛ-інфікування  можна говорити  тільки тоді, коли  позитивний результат дає заключення, що в крові  людини містяться антитіла до ВІЛ.
Що треба зробити людині, у якої виявлені антитіла до ВІЛ? Звернутися до інфекціоніста обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІД, або до інфекціоніста в поліклініку за місцем проживання для додаткового проведення обстежень і встановлення діагнозу.
Де можна обстежитись на ВІЛ, коли і як?  У спеціалізованих медичних закладах, передусім в  обласному Центрі профілактики та боротьби зі СНІД, в обласних наркологічному та шкірвендиспансерах, а також у будь-якому медичному закладі області. Всі обстеження на ВІЛ безкоштовні.
Де можна проконсультуватися  з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу? В обласному Центрі профілактики та боротьби зі СНІД (тел. 23-18-65, 51-15-65), в обласній  санепідстанції (тел. 25-38-89) і обласному Центрі здоров’я (тел. 15-83)  а також в кабінетах інфекційних захворювань (кабінетах “довіри”)  в поліклініках за місцем проживання.

Комментариев нет:

Отправить комментарий